Telefon +90 212 347 74 24
Fax +90 212 272 76 28
Pazartesi - Cuma: 09:00-18:30   Cumartesi: 09:00-13:00

Geistlich Biomaterials


Geistlich Biomaterials Eksiksiz Çözüm Yaklaşımı

160 yıllık üretim deneyimiyle, Dr. Peter GEİSTLİCH'in önderliğinde 1986 yılında Bio-Oss ürünü ile üretime başlayan Geistlich Biomaterials 20 yıldan uzun bir süredir klinik çalışmalarda oral kemik rejenerasyonunda kemik yerine başarıyla kullanılan biyomateryaller 100’den fazla üniversitede 700'ü aşkın akademik çalışmaya ve binlerce hastanın önde giden ağız cerrahları ile ortak yürütülen çalışmalarda Geistlich ürünleri testedilmiş ve çok farklı tedavi seçeneklerinde kullanılmak üzere daha da geliştirilmiştir.

Dünya'da;

- 7 milyondan fazla hastaya uygulanmış
- 700'den fazla akademik çalışma
- 28 yıllık deneyim

2014 yılı itibariyle dünya diş hekimliği biyomateryal pazarında lider ürünlerden biri olan Geistlich Biomaterials, 50'den fazla ülkede ve 5 kıtada satışını sürdürmektedir.

Geistlich Biomaterials Web Sitesi

Geistlich Fibro-Gide®

Geistlich Fibro-Gide® is a porcine, porous, resorbable and volume-stable collagen matrix, specifically designed for soft-tissue regeneration.1 The collagen matrix is made of reconstituted collagen and undergoes smart chemically cross-linking to improve its volume stability while maintaining a good biocompatibility.

The porous network of Geistlich Fibro-Gide® supports angiogenesis, formation of new connective tissue and stability of the collagen network in submerged healing.

In vivo animal models have shown good integration of Geistlich Fibro-Gide® into the surrounding soft-tissue while maintaining stability.

Geistlich Fibro-Gide® is the alternative to autogenous connective tissue grafts (CTG), which are considered as the gold standard in regenerative soft-tissue procedures.3,5,6 With Geistlich Fibro-Gide® additional harvest site is avoided, patient morbidity is reduced.

Inspired by Nature, engineered by Geistlich

The collagen expertise of Geistlich has led to a tailor-made product meeting the clinical needs and providing therapeutic solutions in oral soft-tissue regeneration. More than 1,000 prototypes were developed and tested in order to get a product like Geistlich Fibro-Gide®.11 Product availability may vary from country to country.

Geistlich Bio-Oss® Collagen

Geistlich Bio-Oss® Collagen, Geistlich Bio-Oss® cancellous kemik granülleri ve %10 oranında ileri derecede saflaştırılmış hayvansal kolajenden oluşmaktadır. Kolay kullanım sağlayan Geistlich Bio-Oss® Collagen, Geistlich Bio-Oss®’un bio-fonksiyonel özelliklerinin tamamını taşımaktadır.

Geistlich Bio-Oss® Collagen içerisindeki kolajen birkaç hafta içerisinde rezorbe olur fakat membranın sağladığı bariyer özelliğinin yerine geçemez.

Geistlich Bio-Oss® Collagen: Çok yönlü çözüm!

Geistlich Bio-Oss® Collagen genel implantoloji ve periodontoloji endikasyonlarının tamamında kullanılabilir. Biofonksiyonel özellikleri ve kullanım kolaylığı ile Geistlich Bio-Oss® Collagen taze çekim soketlerinin (soket korunması ve kret korunması) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Geistlich Bio-Oss® Collagen çekim soketleri için kullanılır

Çekim sonrasında, geniş bir boşluk oluşur. Bukal kemik seviyesi de eksiktir. Üç boyutlu hacimi (mukosal destek) korumak amaçlı olarak Geistlich Bio-Oss® Collagen blok halinde çekim soketine yerleştirilir. Materyal özelliklerinden dolayı Geistlich Bio-Oss® Collagen’in kullanımı da oldukça kolaydır.

Bio-Oss® Collagen‘in uygulamadaki faydaları

- Geistlich Bio-Oss® Collagenin %90’ı Geistlich Bio-Oss® granüllerinden oluşmaktadır.
- Uygulaması kolay olup, etkileyici kullanım özellikleri vardır. - Yavaş resorbsiyon esnasında ogmente olmuş dokunun hacmi sabit kalır. 2,3,4
- Kemik rejenerasyonunu arttırarak yumuşak doku estetiğine yardımcı olur. 5
- Cep derinliğinde (PD) ve klinik ataşman seviyesinde (CAL) klinik olarak iyileşme sağlar. 6,7
- İnsan histolojisi örneklerinde periodontal bağlantı (kemik, ligament, cementum) üzerinde kanıtlanmış rejenerasyon görülür.8

Geistlich Bio-Oss®

20 yıldan uzun bir süredir klinik çalışmalarda Geistlich Bio-Oss®, oral kemik yenilenmesinde kemik yerine başarıyla kullanılmaktadır. 100’den fazla üniversite ve önde giden ağız cerrahı ile ortak yürütülen çalışmalarda Geistlich Bio-Oss® test edilmiş ve çok farklı tedavi seçeneklerinde kullanılmak üzere daha da geliştirilmiştir. Sayısı 700’ü geçen yayında Geistlich Bio-Oss®’un başarılı sonuçları belgelenmiştir ve bu sayı devamlı olarak yükselmektedir.

Günümüzde Geistlich Bio-Oss® kemik yenilenmesinde kullanılan standart madde olarak görülmektedir.

Biyofonksiyonellik

İnsan kemiğine olan yakın benzerliğinden dolayı Geistlich Bio-Oss® doğal biçimlendirme ve yeniden şekillendirme sürecinin bir parçası haline gelmiştir. Geistlich Bio-Oss®’un hayli gözenekli yapısı kan damarlarının oluşumu (angiogenesis) için yeterli yüzey sağlayıp kemik oluşumuna (osteogenesis) yardımcı olur.Geistlich Bio-Oss® yüzeyinin mikroyapısı kemik oluşumunu sağlayan osteoblastların optimal seviyede gelişmesini destekler. Böylece Geistlich Bio-Oss® parçacıkları yeni oluşmaya başlayan kemiğin ayrılmaz bir parçası olur. Geistlich Bio-Oss®’un otojen kemiğe (remodeling) yavaş dönüşüm hızı kemik yapısının stabilize edilmesini ve kemiğin büyüyen hacminin uzun süre dayanıklı olmasını sağlar. İşte bu biyofonksiyonel özellikler Geistlich Bio-Oss®’u benzersiz kılar.

Uygulamada Biyofonksiyonellik

Günlük klinik uygulamalarda öngörülebilir sonuçları tanımlayan literatür kanıtlarından yararlanılmalıdır. Çoğunluk tarafından tercih edilen ve belgelenen inorganik kemik matrixi Geistlich Bio-Oss® implantın dayanıklılığını sağlayacak olan hacim korunması ve ideal osseointegrasyon ile uzun süreli ve başarılı ogmentasyon sonuçlarını ortaya koyar. Geistlich Bio-Oss® aynı zamanda otojen kemik greftlerinin üzerine yerleştirilerek biyofonksiyonel özelliklerinin yardımıyla kemiğin resorbe olmasını telafi eder.

Geistlich Bio-Oss Pen®


Geistlich Bio-Oss® granülleri artık Geistlich Bio-Oss Pen® içinde kullanıma hazır.

Aplikatörü sayesinde kullanımı daha hızlı, daha kolay ve daha verimli!

Geistlich Bio-Oss Pen® boyutları:

İnce granüller (0.25mm-1mm) 0.5 gr ≈ 1.0cc
Kalın granüller (1mm-2mm) 0.5 gr ≈ 1.5 cc

Geistlich Mucograft®


Minimum müdahele, maksimum yumuşak doku kazanımı!

Geistlich Mucograft®, otojen yumuşak doku greftine başarılı bir alternatif olarak artık elinizin altında. Bu yeni çözüm hem sizlere, hem dehastalarınıza büyük rahatlık sağlayacak!

Geistlich Mucograft® hastanızın kendi dokusu ile doğal olarak bütünleşerek diş eti çekilmelerinin tedavisinde ve keratinize doku rejenerasyonunda adeta bir serbest dişeti grefti veya bağ dokusu grefti gibi hareket eder.

Geistlich Mucograft® yüksek oranda biyouyumululuk gösteren üç boyutlu bir kolajen matriks yapıdır. Bu yapı, hastadan doku alma işlemini ortadan kaldırarakcerrahi süresini kısaltır. Aynı zamanda komplikasyon olma olasılığını azaltmak ve hastanın hissettiği acıyı azaltmak gibi avantajlara sahiptir.

Geistlich Mucograft® Seal


Seal The Deal!

Geistlich Mucograft Seal otojen yumuşak doku greftlerine alternatif olarak üretilmiştir. Geistlich Mucograft Seal’in teknik kullanım kuralları 5 yıllık klinik deneyimin yanı sıra özel olarak hazırlanan bir konsensüs olan Geistlich Mucograft Seal Danışma Kurulu’nun gözetmenliğinde geliştirilmiştir. Geistlich Mucograft® Seal’i kullanırken göz önüne almanız gereken kurallar şunlardır;
Geistlich Mucograft ® Seal bir alveolar dolgu malzemesi ile kullanılmalıdır. (örneğin Geistlich Bio-Oss ® Collagen)

Geistlich Mucograft® Seal uygulamadan önce bitişik yumuşak doku marjları de-epitelize olmalıdır. Bu da yumuşak doku sınırından taşmış yumuşak doku hücrelerini matriks içine taşır. Geistlich Mucograft ® Seal defekt büyüklüğüne göre adapte edilmelidir ve kuru halde uygulanmalıdır.

Geistlich Mucograft ® Seal Oryantasyonu: Matriksin kompakt yapısı az boşluğu ile karşı karşıya gelmelidir , süngerimsi yapı ile çekim soketi tarafına yerleştirilmelidir. Geistlich Mucograft ® Seal süngerimsi yapısı, oluklar ile işaretlenmiştir.

Geistlich Mucograft® Seal'in sabitlenmesi

Geistlich Mucograft ® Seal emilmeyen dikiş materyali ile dikilir ve yapıştırılmaz. Doku marjlarına ürünün iyi bir şekilde adapte olması için tek kesintili, çift kesintili veya çapraz dikiş ile sabitlenebilir.
Cerrah tarafından mümkün olan en iyi dikiş malzemesi, uygun şekilde seçilmelidir. Tek kesintili dikiş için, 5.0 veya 6.0 sütür önerilmektedir . Çapraz dikişler için 5.0 dikiş boyutu uygundur.
Geistlich Mucograft® Seal’in dikimi sırasında çekim soketinin de-epitelize edilmiş marjinal yumuşak doku sınır kenarlarından fazlaca germeden kapatıldığına emin olunuz.
Daha fazla bilgi için lütfen, teknik kullanım kurallarını okuyunuz.